آغاز برداشت گندم در استان یزد

آغاز برداشت گندم در استان یزد

سیدجمال سجادی پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد روز دوشنبه در بازدید از مزارع گندم ابرکوه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری اظهار کرد: از این میزان سطح زیرکشت با احتساب برداشت سه هزار و ۷۰۰کیلوگرم گندم در هکتار در مجموع بیش از ۴۶ هزارتن گندم برداشت می شود.
وی با بیان اینکه این میزان سطح زیر کشت بیشتر در شهرستان های خاتم ، ابرکوه ، بهاباد و یزد است افزود: کاربرداشت گندم در استان توسط ۴۰دستگاه کمباین بومی و مهاجر و همچنین ۱۶۰دستگاه دروگر آغازشده و تا اواخر تیرماه سال جاری ادامه خواهد داشت.
این مسئول قیمت خرید گندم از کشاورزان در سال زراعی جاری را به میزان هر کیلوگرم ۱۲ هزار و ۷۰۵ ریال اعلام و خاطرنشان کرد: این رقم نسبت به سال گذشته ۱۰درصد افزایش داشته است.
سجادی پور با بیان اینکه برنامه ریزی خوبی برای خرید گندم دراستان یزد انجام شده گفت: ۱۱ مرکز خرید شرکتهای تعاونی روستائی و بخش خصوصی، گندم مازاد برمصرف کشاورزان را در سطح استان خریداری می کنند.
وی با بیان اینکه رقم های گندم کشت شده دراستان شامل سیوند، پیشتاز، سیستان ، افق ، روشن کویر و بم است پیش بینی کرد در سال جاری بیش از ۱۶ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان تحویل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان شود.
سالانه از سطح ۱۵۸ هزار و ۵۶۵ هکتار زمینهای قابل کشت در استان یزد ، بیش از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید می شود.

نظر بدهید