انگور ملکان به قفقاز و روسیه صادر می شود

انگور ملکان به قفقاز و روسیه صادر می شود

مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده های کشاورزی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از آمادگی این سازمان برای هماهنگی واگذاری غرفه عرضه مستقیم محصول انگور در میادین میوه و تره بار تهران و تبریز با همکاری سازمانهای ذیربط برای تشکل های کشاورزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری و به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، محسن قهرمان نژاد در جلسه بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان شهرستان ملکان، نبود تشکل صنفی را از مشکلات اساسی انگور کاران دانست و افزود: ایجاد این تشکل نقش مؤثری در زمینه بازاریابی فروش و تکمیل زنجیره تأمین، تولید و توزیع این محصول ایفا می کند.

وی از آمادگی سازمان جهاد کشاورزی استان به منظور هماهنگی لازم برای واگذاری غرفه عرضه مستقیم انگور در میادین میوه و تره بار تهران و تبریز خبر داده و یادآور شد: در میادین میوه و تره بار کشور نیز انگور ملکان به صورت تازه خوری عرضه می شود.

وی پیش بینی کرد امسال ۷۰ هزار تن کشمش خشک در استان تولید می شود که نسبت به سال گذشته ۱۰ هزار تن افزایش می یابد.

قهرمان نژاد اظهار داشت: ایران با تولید ۳ میلیون تن انگور در سال، رتبه ۱۱ تولید در جهان را دارد و در صادرات کشمش نیز رتبه سوم را به خود اختصاص داده و شهرستان ملکان با تولید ۲۵۰ هزار تن انگور، یک دهم انگور کشور را تأمین می کند.

سرپرست فرمانداری ملکان نیز از صادرات انگور این شهرستان به کشورهای آذربایجان، ارمنستان و روسیه خبر داد.

محمدباقر خانی افزود: به علت مرغوبیت و کیفیت انگور ملکان، طرف های خارجی برای خرید آن اعلام آمادگی کرده اند.

وی یادآوری کرد: روسیه از کشورهای خریدار انگور ملکان به صورت تازه خوری محسوب می شود و سال گذشته نیز ۳۰۰ تن انگور به این کشور صادر شده است.

خانی پیش بینی کرد امسال بیش از ۲ هزار تن انگور ملکان به صورت تازه خوری به خارج صادر شود.

نظر بدهید