برداشت ۲۲ میلیون تن محصول سردرختی و گلخانه‌ای در کشور

برداشت ۲۲ میلیون تن محصول سردرختی و گلخانه‌ای در کشور

به گزارش ایاگنا به نقل از وزارت جهاد کشاورزی روابط عمومی جهاد کشاورزی استان اردبیل از محمدعلی طهماسبی در جریان بازدید از باغات شهرستان‌های کوثر و خلخال استان اردبیل گزارش داد: ۴۰ میلیون اصله نهال برچسب دار استاندارد تولید شده و باغداران می توانند با مراجعه به مراکز و مدیریت های جهاد کشاورزی این نهال‌ها را تهیه کنند.

وی با بیان این که امسال با مدیریت بهینه، مرکبات به وفور تولید شده است، اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر ۵۰ درصد محصول پرتقال از باغات شمال برداشت شده و در تامین میوه شب عید مشکلی وجود ندارد.

طهماسبی خاطرنشان کرد: در سال جاری یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن سیب درجه یک در سردخانه‌های کشور دخیره سازی و ۱۶۰ هزار تن سیب از کشور صادر شده است.

وی یادآور شد: در تفاهم با بانک کشاورزی مقرر شده، ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و یارانه ارزان قیمت در اختیار باغداران قرار بگیرد.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی از کارشناسان و متخصصان باغبانی و باغداران خواست تا به دو موضوع تغذیه و هرس به موقع باغات توجه داشته باشند، زیرا در کمیت و کیفیت تولیدات سردرختی موثر است.

وی با اشاره به این که در استان اردبیل امسال ۴۳۰ هزار تن انواع میوه سردرختی تولید شده است، گفت: آغاز کشت و توسعه درخت پسته و سایر محصولات باغی با نیاز آبی کم و ارزش افزوده بالا نشان دهنده عملکرد خوب جهاد کشاورزی استان و پتانسیل باغی اردبیل است.

نظر بدهید