تکذیب وزارت جهاد کشاورزی در برابر ادعای عدم پرداخت خسارت باغداران شمال

تکذیب وزارت جهاد کشاورزی در برابر ادعای عدم پرداخت خسارت باغداران شمال

وزارت جهاد کشاورزی با تکذیب ادعای مطرح شده در خبرگزاری ها مبنی بر عدم پرداخت خسارت سرمازدگی باغات شمال کشور اعلام کرد که ۳۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به باغداران خسارت دیده پرداخت شده است. 

به گزارش ایاگنا ، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی با تکذیب ادعای رئیس اتحادیه باغداران مازندران مبنی بر عدم پرداخت خسارت سرمازدگی باغات شمال کشور (مطرح شده در خبرگزاری فارس) اعلام کرد که ۳۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به باغداران خسارت دیده پرداخت شده است. متن این روشنگری به شرح زیر است:
در پی خسارت سرمازدگی به باغات شمال کشور،مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض که برای خرید و امحای ۱۳۱ هزارتن پرتقال غیرقابل مصرف استان مازندران اختصاص یافت،به حساب ۵۳ هزار و ۱۹۱ باغدار خسارت دیده واریز شده است.
این گزارش با اشاره به این که مبلغ ۲۴۰ میلیارد ریال نیز از محل صندوق بیمه کشاورزی بابت غرامت باغداران خسارت دیده به حساب باغداران واریز شده،تصریح کرده است: مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی با سود ۱۰ درصد به عاملیت بانک کشاورزی به باغداران خسارت دیده،سورتینگ داران و سایر فعالیت های کشاورزی مازندران اختصاص یافته که تاکنون مبلغ ۴۸۰ میلیارد ریال به ۶۸۲۸ باغدار خسارت دیده پرداخت شده و این روند همچنان ادامه دارد.
در ادامه این گزارش آمده است: همچنین، مبلغ ۲۳۳ میلیارد ریال برای خرید تضمینی ۴۲ هزار و ۶۹۰ تن پرتقال و مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال برای خرید توافقی ۱۲ هزار و ۷۳۱ تن از سوی دولت تخصیص یافته و به حساب باغداران واریز شده است.

نظر بدهید