خسارت به ۱۳۰۰هکتار از اراضی پلدشت آذربایجان

خسارت به ۱۳۰۰هکتار از اراضی پلدشت آذربایجان

اکبر عبدالله نژاد فرماندار شهرستان پلدشت در اولین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان پلدشت با تاکید بر حفظ آمادگی اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان اظهار کرد: میزان خسارت وارده به این اراضی ۱۸ میلیارد ریال اعلام شده است.
فرماندار پلدشت با اشاره به اختلال در تامین آب ۱۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان که در نقطه پایانی پایاب سد ماکو قرار دارد، بیان کرد: هر ساله به علت برداشت غیر متعارف آب در بالادست، این اراضی دچار کم آبی شده و این امر باعث وارد شدن خسارت به کشاورزان منطقه می شود.
وی افزود: در این راستا لازم است ادارات متولی همچون جهاد کشاورزی، منابع آب و تعاون روستایی اقدامات لازم برای تامین و تخصیص آب این اراضی انجام دهند.
عبدالله نژاد همچنین با انتقاد از وضعیت نابسامان محورهای مواصلاتی این شهرستان به علت نداشتن شانه خاکی و تخریب آسفالت، از اداره راه و شهرسازی خواست هر چه سریع تر نسبت به رفع نقاط حادثه خیز، لکه گیری و چاله پر کنی جاده های شهرستان اقدام کند.
فرماندار پلدشت از اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان نیز خواست جهت تسریع در رفع مشکلات با دهیاران ارتباط نزدیک و همکاری داشته باشند.
شهرستان پلدشت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

نظر بدهید