خط اعتباری شماره چهار مکانیزاسیون به ظرفیت ۱۲ هزار میلیارد ریال ابلاغ شد

خط اعتباری شماره چهار مکانیزاسیون به ظرفیت ۱۲ هزار میلیارد ریال ابلاغ شد

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی دقایقی پیش  از ابلاغ خط اعتباری شماره چهار مکانیزاسیون کشاورزی خبر داد و گفت: در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل و با حمایت‌های وزیر عمل‌گرای جهاد کشاورزی و همکاری مؤثر بانک کشاورزی، خط اعتباری شماره چهار مکانیزاسیون کشاورزی ابلاغ شد.

کامبیز عباسی افزود: این خط اعتباری به ظرفیت ۱۲ هزار میلیارد ریال جهت سال ۱۳۹۵ خورشیدی به استان‌های کشور ابلاغ شد.

وی خاطرنشان کرد: این ابلاغیه به رؤسای سازمان‌های جهاد کشاورزی، معاونان بهبود تولیدات گیاهی و دامی، رؤسای ادارات امور فناوری‌های مکانیزه سراسر کشور ارسال شده است.

عباسی از مسئولان مکانیزاسیون استانی درخواست کرد مطابق با سهمیه‌های اعلامی و مبتنی بر برنامه‌های اقتصاد مقاومتی نسبت به ارسال گزارشات خط جدید به‌صورت هفتگی در قالب فرمت‌های ارسالی با تکیه بر اهداف کمی و کیفی پروژه تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی با رویکرد اقتصاد مقاومتی اقدام کنند.

وی ادامه داد: خط شماره یک مکانیزاسیون به مبلغ ۷۵۰ میلیارد تومان بود که به طور کامل جذب شدو از مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومانی خط شماره دو مکانیزاسیون نیز شاهد جذب ۹۴ درصدی بودیم.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی تصریح کرد: از اعتبار یک‌هزار میلیارد تومانی خط شماره سه مکانیزاسیون نیز ۷۰ درصد از اعتبارات تاکنون جذب شده است.

عباسی درباره آخرین وضعیت خط اعتباری در کل کشور و در سال گذشته یادآور شد: تا ۱۵ فروردین‌ماه سال جاری ۱۸ هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال به بانک‌ها معرفی شده و مبلغ شش‌هزار و ۵۳۳ میلیارد ریال جذب شده است.

وی در پایان تأکید کرد: برخی از استان‌ها در این خطوط جذب بسیار موفقی داشته‌اند و برخی دیگر در سال جدید باید اهتمام، جدیت و پیگیری بیشتری به خرج دهند.

نظر بدهید