ساخت۱۲ استخر کشاورزی دو منظوره دربافق

ساخت۱۲ استخر کشاورزی دو منظوره دربافق

حمید عسکری باقر آبادی مدیر جهاد کشاورزی بافق روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: برای تکمیل عملیات احداث این استخرها بالغ بر هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی و بلاعوض تامین و هزینه شده است.
مدیر جهادکشاورزی بافق حجم این استخر ها را بالغ بر۴۶ هزار متر مکعب خواند و گفت: به منظور استفاده بهینه از آب‌ و ذخیره‌سازی مناسب برای آبیاری مزارع و باغ‌ها، امکان پرورش ماهی و جلوگیری از اتلاف وقت این استخرها ساخته شده است.
عسکری هدف از ساخت ۴ استخر زمستانی را امکان ذخیره آب اضافه کشاورزان درفصل زمستان عنوان و تصریح کرد: با این روش کشاورزان می توانند در روزهای گرم تابستان از آب ذخیره شده در امر کشاورزی استفاده کنند.
مدیر جهاد کشاورزی بافق همچنین مجموع میزان ذخیره آب هشت باب استخر تنظیمی زمستانی و تابستانی موجود را پنجهزار مترمکعب اعلام کرد و گفت: این تعداد استخر با ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار دولتی به بهره برداری رسیده است.
عسکری خاطرنشان کرد: همچنین علاوه بر کمک بلاعوض حدود ۲ میلیارد ریال تسهیلات در قالب وام ارزان هفت درصدی و بازپرداخت پنجساله به کشاورزان متقاضیان پرداخت شده است.
بافق مشتمل بر سه دهستان و ۱۳۰روستا و آبادی است و مهمترین محصولات زراعی و باغی از قبیل جو، گندم، ارزن، زرت، زعفران، پسته و خرما در این شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه می شود.
بافق با ۴۰ هزار نفر جمعیت درفاصله ۱۱۰ کیلومتری مرکز استان یزد قرار دارد.

نظر بدهید