صید در آب‎های بوشهر ممنوع شد

صید در آب‎های بوشهر ممنوع شد

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: صید آبزیان در آبهای خلیج فارس محدوده استان بوشهر با اجرای طرح دریابس از امروز ممنوع است و هیچ صیادی با هیچ وسیله صیدی و در هیچ نقطه‌ای در استان بوشهر اجاز صید آبزیان ندارد.

به گزارش ایاگنا عباسعلی زنده‌بودی از اجرای طرح دریابس از امروز در آبهای استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: با اجرای این طرح هیچ صیادی با هیچ وسیله صیدی و در هیچ نقطه‌ای در استان بوشهر اجاز صید آبزیان ندارد.وی اهداف اجرای طرح دریا بس را مدیریت ذخائر آبزیان در خلیج فارس دانست و تاکید کرد: دریا بس یکی از اهداف مدیریت شیلات و مدیریت ذخیره آبزیان در آب‌های ساحلی استان بوشهر است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با تاکید بر اینکه که ذخائر آبزیان در خلیج فارس محدوده استان بوشهر کاهش یافته است، خاطر نشان کرد: میزان صید ابزیان توسط صیادان نشان می‌دهد که ذخائر آبزبان در آبهای این استان خسارت جدی دیده است از این نظر حفظ ذخائر آبزیان از اولویت‌های شیلات است.

زنده‌بودی با اشاره کاهش صید میگو در سال‌های قبل و خسارت وارد شدن به زیستگاه‌های میگو خاطر نشان کرد: یک‌هزار و ۲۳۴ قایق و لنج در ۴۲ روز زمان آزادی صید سال قبل، یک‌هزار و ۲۹۶ تن میگو صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن کاهش توجهی داشت.

وی، با اشاره به زمان صید میگو در استان بوشهر در نیمه نخست مرداد ماه تصریح کرد: پیش بینی می‌شود تا یک ماه آینده صید میگو در آبهای استان بوشهر آغاز شود که تا آن زمان صید انواع آبزیان در آبهای خلیج فارس استان بوشهر ممنوع است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده برای اجرای دریابس در استان بوشهر افزود: بیان کرد: دریابست حداکثر یک ماه طول خواهد کشید و مکاتبات لازم با سازمان شیلات ایران برای اعمال طرح دریابست در صیدگاه‌های مشترک استان بوشهر با استان‌های همسایه یعنی خوزستان و هرمزگان صورت گرفته است.

وی گفت: برای اجرای هر چه بهتر آن، نیروهای یگان حفاظت منابع آبزیان در اماکن فعالیت قایق‌های تفریحی و بدون هویت به ویژه در خورها وپناهگاه‌های طبیعی، توقفگاه‌ها و روستاهای ساحلی حضور می‌یابند و آب‌های تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران، سواحل و خشکی‌ها را بازرسی خواهند

زنده بودی همچنین از برخورد با عرضه کنندگان میگوی تازه در زمان اجرای طرح دریابس خبر داد.

نظر بدهید