وزارت جهاد درخواستی برای افزایش قیمت شیرخام ندارد

وزارت جهاد درخواستی برای افزایش قیمت شیرخام ندارد

محمدرضا ملاصالحی در گفت‌وگو با خبرنگارایاگنا و در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهادی برای افزایش قیمت شیرخام به ستاد تنظیم بازار از سوی وزارت جهاد کشاورزی ارائه شده است، گفت: وزارت جهاد کشاورزی درخواستی برای این موضوع به ستاد تنظیم بازار نداده است.

رئیس مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی افزود: اما بحث این است که با تغییر قیمت نهاده‌های کشاورزی و در صورت تغییر قیمت فرآورده‌های لبنی، باید قیمت شیرخام هم افزایش یابد.

قائم مقام معاونت بهبود تولیدات وزارت جهاد کشاورزی گفت: در رابطه با افزایش قیمت شیرخام ستاد تنظیم بازار تصمیم گیرنده است و جلساتی در زمینه قیمت خرید شیرخام و فرآورده‌های لبنی در حال برگزاری است که به زودی تصمیماتی در مورد آن اتخاذ و اعلام می‌شود.

به گفته رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی سال گذشته ۲۴ هزار تن شیرخشک صادر شد و این رقم تا پایان امسال به ۴۰ هزار تن خواهد رسید که این مسئله سبب کاهش شیر خام برای مصرف صنایع لبنی و تولید داخل شده است.

به گفته دبیر انجمن صنایع لبنی روند افزایش شیرخام از ابتدای سال جاری آغاز شده که اکنون شیر باکیفیت تا سقف ۱۴۵۰ تومان از دامداران خریداری می‌شود.

به گزارش ایاگنا در حالی که تا چندی پیش کارخانه‌ها از انباشت شیرخشک گلایه‌مند بودند، اما از سال گذشته با رونق صادرات شیرخشک به روسیه، صنایع لبنی  به دلیل کمبود شیر خام، درخواست واردات شیرخشک را به دولت داده‌اند!؟.

نظر بدهید