‌ برداشت طلای سرخ در شهرستان خرم آباد آغاز شد.

‌ برداشت طلای سرخ در شهرستان خرم آباد آغاز شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم اباد اعلام کرد: برداشت زعفران در سطح ۹۰ هکتار از مزارع زعفران خرم آباد آغاز شده است.

مهندس مراد بیرانوند در گفتگو با خبرنگار ایاگنا با بیان اینک بر خلاف سالهای گذشته که زعفران کاران منتظر اولین بارندگیهای پاییزی می شدند، اظهار داشت: بدلیل همزمانی بارندگی دیر هنگام پاییزی با نوسانات دمایی و سرمازدگی مزارع و به تبع کاهش کیفیت و کمیت محصول تولیدی، امسال به کلیه زعفرانکاران توصیه کردیم که به هر نحو ممکن مزارع خود را آبیاری کنند تا با مشکل سالهای قبل مواجه نشوند.
وی با اشاره به اینکه که بخشی از مزارع زعفران خرم آباد در سالهای دوم و سوم کاشت قرار دارند افزود: انتظار داریم که از هر هکتار مزرعه زعفران میانگین ۴ کیلوگرم زعفران مرغوب و ارگانیک تولید کنیم این در حالی است که از بعضی از مزارع چند ساله حوزه عمل خرم آباد تا ۷ کیلوگرم نیز محصول برداشت می شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد یاد آور شد پیش بینی کرد امسال در خرم آباد تدابیری اندیشیده شده است که نیروی کار ماهر و آموزش دیده مورد نیاز جهت برداشت به موقع مزارع در اختیار زعفرانکاران قرار گیرد .

مهندس بیرانوند در پایان سخنان خود با اظهار امیدواری اضافه کردند: که در سال زراعی ( ۹۷- ۹۶ ) بیش از ۳۰۰ کیلوگرم زعفران ارگانیک و با کیفیت در خرم آباد تولید و به بازار مصرف عرضه گردد ضمن اینکه تولید زعفران بیش از ۹۰۰۰ نفر روز شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می کند و گردش مالی بیش از ۲۰ میلیارد ریال را بدنبال خواهدداشت.

خبرنگار ایاگنا : پری نوری

نظر بدهید